קטגוריות
FreeCell

משחקי פריסל חינם

FreeCell הוא משחק קלפים סוליטר שמשוחק באמצעות סיפון הקלפים הרגיל עם 52 קלפים. זה שונה מהותית מרוב משחקי הסוליטר בכך שמעט מאוד העסקות אינן ניתנות לפתור, וכל הקלפים מחולקים עם הפנים כלפי מעלה ממש מתחילת המשחק.

כללי פריסל

הערימות השונות

ישנם שלושה סוגים שונים של ערימות בסוליטייר FreeCell. הם:

התאים החופשיים: ארבע הערימות בפינה השמאלית העליונה.

היסודות: ארבע הערימות בפינה הימנית העליונה.

הטבלה: שמונה הערימות המרכיבות את השולחן הראשי.

ההתקנה

ערימות הטאבלו ממוספרות בין 1 ל -8, כלונסאות 1-4 מתחילות עם 7 קלפים כל אחת, כלונסאות 5-8 עם 6 קלפים כל אחת. היסודות והתאים החופשיים ריקים.

המטרה

כדי לזכות במשחק פריסל חינם, עליכם להעביר את כל הקלפים אל היסודות. היסודות מסודרים לפי חליפה ומדרגה, לכל קרן חליפה אחת ועליכם לשים עליהם את הקלפים בסדר 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ג'ק קווין קינג. לשם כך תוכלו להשתמש במהלכים המתוארים להלן:

מהלכים מורשים

העבר קלף אחד או יותר מערימת טבליה אחת לאחרת. אתה יכול להזיז את הקלף העליון של ערימה בטאבלו אל ערימת טאבלו אחרת, אם הקלף העליון של הערימה הוא אחד גבוה יותר מהכרטיס שהועבר ובצבע אחר. לדוגמה, אתה יכול להעביר 6 אדום על שחור 7. אם הקלפים העליונים בערימת טאבלו מוזמנים, למשל יש לך 6 אדום, שחור 5, אדום 4 כקלפים העליונים, ואז אתה יכול ללחוץ על 6 האדום ולהעביר את כולם יחד לערימת טבליו אחרת שיש לה 7 שחורה ככרטיס העליון. עם זאת, יש מגבלה לכמה כרטיסים שהוזמנו תוכלו להזיז יחד. מספר הקלפים שתוכלו להזיז יחד הוא בעצם מספר התאים החופשיים הריקים וטבלוס ריק 1. לכן, אם יש לכם שני תאים פנויים ריקים תוכלו להזיז 3 קלפים יחד. אם כל ארבעת התאים החופשיים ריקים אתה יכול להזיז 5 כרטיסים. אם יש לכם 3 תאים חופשיים ו -4 טבלאים ריקים תוכלו להזיז 8 קלפים יחד. העברת קלפים רבים יחד היא בעצם רק נוחות שהמשחק מספק. במובן הקפדני עליכם להזיז תמיד אחד בכל פעם, אך אם יש לכם 4 כרטיסים שהוזמנו ו -3 תאים חופשיים, תוכלו להזיז בצורה טריוויאלית את 3 הקלפים המובילים לתאים החופשיים, ואז להעביר את הקלף הרביעי ואז להעביר את 3 הקלפים. מהתאים החופשיים חזרה לכרטיס הרביעי. לכן, מטעמי נוחות המשחק מאפשר לכם להזיז כרטיסי n + 1 יחד, כאשר n הוא מספר התאים החופשיים.

אם יש לך ערימת טאבלו ריקה אתה יכול להזיז לשם כל כרטיס.

העבר כרטיס בודד לתא חופשי. אתה תמיד יכול להעביר את הכרטיס העליון של כל ערימת טבלו, תא חופשי או קרן אל תא בחינם אם הוא ריק. Free Cell's יכולים להחזיק כרטיס אחד בלבד בכל פעם.

העבר כרטיס מתא חופשי. אתה יכול להעביר כרטיס מתא חופשי לקרן (לאתר) אם הוא באותה חליפה וכרטיס גבוה עלה יותר מהכרטיס העליון של הקרן. לחלופין, תוכלו להזיז כרטיס מתא חופשי לערימת קלפים Tableau אם הכרטיס נמוך יותר ובצבע שונה מהכרטיס העליון של ערימת Tableau. לְמָשָׁל. אתה יכול להעביר 5 אדום מתא חופשי לערימת קלפים טאבלו שם הקלף העליון הנוכחי היה 6 שחור.

אתה יכול להעביר כרטיס טאבלו אל היסודות. אתה יכול לגרור את הקלפים אל הקרן, או פשוט ללחוץ עליהם פעמיים ואז הוא יעבור לשם מעצמו. כאשר התאים החופשיים ריקים וכל הקלפים בטאבלו מסודרים בארבע ערימות וכל אחד מהערמות הוזמן בסדר יורד עם כרטיסים אדומים / שחורים לסירוגין אז הטאבלו ינקה את עצמו, מכיוון שבנקודה הזו אתה מובטח לזכות המשחק.

אתה יכול לבטל כמה פעמים שתרצה. משחקים או צפיות מציעים ביטולים ללא הגבלה. עם זאת, כל ביטול נחשב למהלך חדש, כך שאם אתה מנסה לנצח משחקים בכמה שפחות מהלכים, עליך להיות זהיר בכמה ביטולי ביטול שאתה משתמש.

זמן ומהלכים

משחקים מונים את המהלכים שאתה מבצע, ומודד את הזמן שלוקח לסיים את המשחק, כך שתוכל להתמודד מול המשחקים הטובים שלך הקודמים אם תרצה. נכון לעכשיו נתונים אלה לא נשמרים בשום מקום, בעתיד אולי אוכל להוסיף ציונים גבוהים כלשהם.

מידע נוסף

FreeCell is a solitaire card game played using the standard 52-card deck. It is fundamentally different from most solitaire games in that very few deals are unsolvable, and all cards are dealt face-up from the very beginning of the game. Wikipedia

FreeCell is a solitaire-based card game played with a 52-card standard deck. It is fundamentally different from most solitaire games in that very few hands are unsolvable. Although software implementations vary, most versions label the hands with a number. A version of FreeCell was created by Microsoft for release with the Windows operating system.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *